«
  1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
  3. 2024 Çolpan İlhan & Sadri Alışık Konservatuvarı öğrencileri tiyatro sahnesinde mezun oldu…

2024 Çolpan İlhan & Sadri Alışık Konservatuvarı öğrencileri tiyatro sahnesinde mezun oldu…

2024-colpan-ilhan-sadri-alisik-konservatuvari-ogrencileri-tiyatro-sahnesinde-mezun-oldu.jpg

Geçtiğimiz akşam Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi’nde sahnelenen Patrick Barlow’un yazdığı oyunu, aynı zamanda konservatuvarın eğitmenlerinden de olan Ziver Armağan Açıl sahneye koydu. Konservatuvar öğrencileri Emre Gül, Gizem Alukan, Hasan Özperçin, Jülide Öztürk, Şaban Emre Kuş, Şevval Diyartepe ve Zelal Özge Öner’in rol aldığı oyun, başta konservatuvarın eğitmenleri olmak üzere tüm seyirciden tam not aldı.

Geceye katılan Sadri Alışık Kültür Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Kerem Alışık, yaptığı konuşmada “Mezun olan yetenekli, çabalı, istekli ve meraklı gençlerimizi can-ı gönülden kutluyorum. Yağmurları bol olsun. En çok bolluk getiren yağmur, alın teridir. Ellerinde emekleri, alınlarında terleri ve kalplerinde sevdaları ile yürüdükleri yol hep açık olsun. Sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz. Her zaman yanlarındayız” dedi.

Genç yeteneklerin yetişmesi için çalışmalarını sürdüren konservatuvarda, profesyonel eğitmen kadrosuyla seçilen öğrencilere yüzde yüz burs veriliyor.  SAKM Genel Sanat Yönetmeni Kerem Alışık’ın yanı sıra Derya Alabora, Şencan Güleryüz, Devrim Nas, Tülay Günal, Hicran Yavuz, Ebru Üstüntaş, Bülent Develi, Berktay Akyıldız, Günay Ertekin, Özgür Yalım gibi alanında uzman isimlerin derslere girdiği konservatuvarda eğitim iki yıl sürüyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *