«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. 4. Gazi Yarı Maratonu’nun kazananları belli oldu

4. Gazi Yarı Maratonu’nun kazananları belli oldu

4

Bu yıl 25’i milli 702 aletin yarıştığı, 4’üncü Gazi Yarı Maratonu’nda parkuru önde tamamlayarak koşuyu ilk olarak bitirenler arasında kadınlarda Bahar Atalay, erkeklerde ise Sang Benard Cheruiyot birinci oldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gaziantep Valiliği iş birliğiyle kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü etkinlikleri dolayısıyla bu yıl “Her adımda tarih, her adımda lezzet” mottosu ile dördüncü kez gerçekleştirilen 21 kilometre Gazi Yarı Maratonu, 10 Kilometre Yol Koşusu ve halk yürüyüşü bu yıl Bartın’da yaşanan son gelişmelerden ötürü sadece sportif alanda sürdürüldü.

Gazi Yarı Maratonu genel kategoride; erkeklerde birinci Sang Benard Cheruiyot, ikinci Sezgin Ataç, üçüncü Fetene Alemu Regasa olurken; kadınlarda birinci Bahar Atalay, ikinci Fatma Karasu Demir, üçüncü Yayla Kılınç Günen oldu.

10K genel kategoride erkeklerde birinci Mervan Haykır, ikinci Salih Teksöz, üçüncü Mustafa Bakır olurken, kadınlarda sıralama Gülcan Emektar, Şükran Güneş Bayar ve Rahime Vural olarak gerçekleşti.

Görme engelli erkeklerde 10K’da Mikail Al birinci olurken, tekerlekli sandalyede Fatih Kamuz ve görme engelli kadınlarda Havva Elmalı birinci oldu.

21K kadın ve erkeklerde 1’incilere 12 bin lira, 2’ncilere 11 bin lira, 3’üncülere 10 bin lira verilirken, parkur rekorunu kıran kişi ise 5 bin lira ödül kazandı. 10 km yol koşusu ödüllerindeyse tüm kategorilerde 1’incilere bin lira, 2’ncilere 9 yüz lira, 3’üncülereyse 8 yüz lira ödül verildi.

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *