«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Altcoin sezonu mu başlıyor?

Altcoin sezonu mu başlıyor?

Altcoin sezonu mu başlıyor?

Altcoin sezonu mu başlıyor

Bybit tarafından hazırlanan günlük değerlendirmede şu konulara yer veriliyor: Asya hisse senedi piyasası, tarihsel olarak hisse senetleri için en güçlü aylardan olan Kasım’a ilerleme ile başlıyor. Peki Altcoin sezonu mu başlıyor? Tahvil getirileri, bu hafta Federal Rezerv tarafından 75 baz puanlık bir faiz artırımına ilişkin spekülasyonların ardından yükseldi. Bununla birlikte, bazı analistler agresif faiz artırımlarının sona erdiğini tahmin ediyor ve 2023’ün ilk çeyreğinde çok daha ince ayarlamalar bekliyorlar. Daha geniş piyasa, Fed’in bu Çarşamba günü faiz görünümüne ilişkin yorumlarına yanıt olarak volatilitede ani bir artış görebilir. Kripto piyasası Pazartesi günü büyük kripto para birimleri kazançlarını azalttı. Değerlendirme hazırlanırken Bitcoin, son 24 saatte 20.5 bin dolar seviyesinin yakınında konsolide oluyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, 100 saatlik hareketli ortalamada 20,7 bin dolara yakın ani direnç seviyeleriyle karşı karşıya. Bu bölgenin üzerinde net bir hareket, Bitcoin’e 21 bin dolar ve ötesine doğru bir destek verebilir.

Benzer bir şekilde, Ethereum aynı dönemde elde ettiği kazançlardan sonra 1.600 dolar seviyesinin yakınında seyrediyor. DOGE, günlük %15’lik bir artışla Ekim ayındaki son yükselişini sürdürürken, SHIB benzer bir zaman diliminde %4,8 arttı. Tarihsel olara, güçlü bir memecoin rallisi genellikle risk iştahı arttıkça sermayenin Bitcoin’den altcoinlere döndüldüğünde bir altcoin sezonunun başlangıcını işaret eder. Bu arada, olası bir altcoin sezonunun bir başka sinyali olan ETH/BTC, 0.08’de yavaş yavaş anahtar eşiğe geri dönüyor. Bununla birlikte, pazarın başka yerlerinde, orta ila büyük ölçekli altcoinler henüz önemli bir ivme kaydetmedi.

Video oyunu perakende devi GameStop, Ethereum’da bir Katman 2 blok zinciri platformu olan Immutable X’te NFT pazarını resmen başlattı. Pazartesi günü yayınlanan bir açıklamada GameStop, yeni NFT platformunun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 50 milyondan fazla GameStop kullanıcısına “web3 oyunlarının kilidini açma” ve “milyonlarca birinci sınıf, NFT oyun varlığı” sağlamayı amaçladığını söyledi. Platform ayrıca tamamen gazsız ve karbonsuz NFT madenciliği ve ticaretini de destekliyor. GameStop, Şubat ayında bir NFT platformu geliştirmek için Immutable X ile ortaklığını duyurdu ve Temmuz ayında bir beta sürümünü yayınladı. İkili, web3 oyunlarında inovasyonu teşvik etmek için 100 milyon dolarlık bir hibe de dahil olmak üzere birçok başka projede de iş birliği yaptı.

Altcoin sezonu mu başlıyor? yazısı ilk önce HaberTR üzerinde ortaya çıktı.

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *