«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Arjantin Gezilecek Yerler

Arjantin Gezilecek Yerler

Arjantin Gezilecek Yerler

1536 yılında İspanyollar tarafından Buenos Aires’ de ilk defa kurulan Arjantin 23 eyalet ve 1 Federal bölgeye sahip bir ülkedir. Latin Amerika gezilerinin vazgeçilmezi olan Arjantin gezilecek yerler seyahat severlere keyifli ve kültürel bir gezi sunar.

Arjantin Gezilecek Yerler İçin Öneriler

Iguazu Şelalesi

Arjantin gezilecek yerler arasında ilk sırada olan Iguazu Şelalesi UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan milli parktadır. Brezilya, Paraguay ve Arjantin sınırlarının birleştiği noktada yer alan park mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Recoleta Mezarlığı

Başbakanlardan, devlet başkanlarına, askeri üst düzey kişilere kadar önemli kişilerin gömülü olduğu mezarlıktır. Mezarlık kapıları Neo-klasik tarzda yapılmıştır. Ayrıca pek çok mimari tarzda heykeller ile yapılmış mermer mezarlar da bulunmaktadır. Bu bölgenin önemi Ulusal Tarihi Anıt olarak ilan edilmiş olmasından kaynaklanmaktadır.

La Boca

Evlerinin güzelliği ile ünlü La Boca Arjantin gezilecek yerler arasında en ilgi çekici yerlerden biridir. Evler eski gemilerden alınan parçalar ile inşa edilmiştir. La Boca İtalyan göçmenler tarafından yapılan renkli evleri ve La Bombonero ile ünlüdür.

Malba

Museo de Arte Latinoamericano de Buenos Aires Sanat Müzesi yani kısa adı ile Malba 14 metre yüksekliğinde inşa edilmiş bir sanat galerisidir. Latin Amerikalı modern sanatçıların eserleri müzede sergilenmektedir. Müze Eduardo Costantini’ye aittir. Müze ayrıca film sergilerine de ev sahipliği yapar.

Arjantin Gezilecek Yerler
Arjantin Gezilecek Yerler

Casa Rosada

Arjantin gezilecek yerler arasında olan Casa Rosada Arjantin’in sembol yapılarından biridir. Arjantin devlet başkanlarınca yıllarca ev olarak kullanılan saray mimari tarzı ile öne çıkmaktadır. Günümüzde saray müze olarak kullanılmakta ve Cumhurbaşkanlarının eşyaları sergilenmektedir.

La Plata Katedrali

Dünyanın en yüksek 58. Katedrali olan La Plata Katedrali 112 metredir. Neo- Gotik mimari tarzında yapılan katedral 1884 ile 1932 yılları arasında inşa edilmiştir. La Plata Katedrali Arjantin’in manevi sembollerinden biridir.

Quebrada de Humahuaca

Yakınında yerleşim alanları da olan ve Yedi Renkli Tepe olarak dilimize çevirebileceğimiz Quebrada de Humahuaca sıra dışı bir coğrafi alandır. Arazi nehirler tarafından yarılmış bölgelerden oluşmuştur. 2003 yılında Quebrada de Humahuaca UNESCO tarafından Kültür ve Tabiat Varlıkları listesine alınmıştır.

Barolo Sarayı

1997 yılında Arjantin Ulusal Tarihi Anıtları listesine alınan saray günümüzde okul, mağazalar, avukatlık büroları, stüdyolar, seyahat acentaları ve muhasebecilerin faaliyet gösterdiği bir iş merkezine dönüşmüştür.

Perito Moreno Buzulu

Arjantin gezilecek yerler listelerinde en fazla görülen yerlerden biri olan Perito Moreno Buzulu 1500 metre yüksekliktedir. Bilinen buzul bölgelerinden farklı bir bölgede bulunan Perito Moreno Buzulu özel olarak yapılan izleme noktalarından izlenebilmektedir.

Arjantin Gezilecek Yerler yazısı ilk önce Gezi Bülteni üzerinde ortaya çıktı.

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *