«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Başkan Büyükerşen, Filipinler’in Ankara Büyükelçisi Algabre’yi ağırladı

Başkan Büyükerşen, Filipinler’in Ankara Büyükelçisi Algabre’yi ağırladı

Başkan Büyükerşen, Filipinler’in Ankara Büyükelçisi Algabre’yi ağırladı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Filipinler’in Ankara Büyükelçisi Maria Elena Palo Algabre’yi makamında ağırladı.

Ziyarete Büyükelçi Algabre’nin yanı sıra Filipinler’in Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Başkonsolosu Juan E. Dayang Jr. ve elçilik görevlileri katıldı.

Büyükelçi Maria Elena Palo Algabre, Eskişehir’i ilk kez ziyaret ettiğini ve çok heyecanlı olduğunu söyleyerek “Eskişehir çok modern ve çok güzel bir şehir. Biraz gezme imkanım oldu. Başkan Büyükerşen’in vizyonunu takdir ediyorum. Çok dinamik, insanları sıcak özel bir şehir gördüm. İki ülke halkının daha yakın olması için kültürel ve sanatsal alanlarda işbirliği yapmak isteriz. Filipinler ile Eskişehir’in ilişkilerini geliştirmek istiyoruz. Misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederim” dedi.

Başkan Büyükerşen de Büyükelçi Algabre’yi Eskişehir’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Ülkeler arasında, halklar arasında kültürel ve sanatsal bağlar çok önemli. Birçok kardeş şehrimiz var. Örneğin uzak doğuda Çin ve Güney Kore ile kardeş şehir ilişkilerimiz çok sıcak ve çok yakın. Yapacağımız kültürel ve sanatsal etkinliklerle halklarımızın daha yakın olacağını biliyor, nazik ziyaretiniz nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *