«
  1. Anasayfa
  2. Spor
  3. Başkan Yüce: “Filistin halkının yanındayız”

Başkan Yüce: “Filistin halkının yanındayız”

Başkan Yüce: "Filistin halkının yanındayız"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Filistin Spor Bakan Yardımcısı Abdülselam Haniye’yi konuk etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı İlhan Şerif Aykaç da katıldı.

Gazze futbol ligi şampiyonu ile Sakaryaspor arasında bir dostluk maçı ve spor tesislerinin tamamlanması için destek isteyen Filistin Spor Bakan Yardımcısı Abdülselam Haniye’yi dinleyen Başkan Yüce, “Sporda 29 branşta 5 bin sporcuyu bünyesinde barındıran bir yapıya sahibiz. Ulusal ve uluslararası birçok müsabakada dereceler elde eden, başarıdan başarıya koşan bir kulübe sahibiz. Başarılı sporcularınızı bize getirebilirsiniz, eğitebiliriz ve böylelikle uluslararası mücadelelere sizleri hazırlayabiliriz. Bunun yanı sıra dostluk müsabakaları gerçekleştirebilir, kardeşliğimizi gösterebiliriz. Gerekli protokolleri hazırlayıp kardeş şehir olarak gerekli iş birlikleri noktasında adımlar atabiliriz” dedi.

Ziyarette bölgedeki son gelişmelere değinilirken, spor tesisleri ve spor faaliyetleri noktasında gerçekleştirilebilecek iş birlikleri de masaya yatırıldı.

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *