«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Bitcoin 19.000 dolar seviyesinin üzerinde el değiştiriyor

Bitcoin 19.000 dolar seviyesinin üzerinde el değiştiriyor

Bitcoin 19

Bitcoin 19.000 dolar seviyesinin üzerinde el değiştiriyor

Bybit tarafından hazırlanan günlük değerlendirmede Bitcoin ve Ethereum’un son 24 saatteki seyrine değiniliyor: “Global hisse senetleri, ABD kazanç raporlarından yenilenen iyimserlikle kazançlarını artırdı. Bitcoin 19.000 dolar seviyesinin üzerinde el değiştiriyor. Asya hisse senetleri, 2008’deki küresel mali krizden bu yana en kötü günün acısını çektikten sonra bir miktar daha değer kaybetti.

Bu arada, yatırımcıların Federal Rezerv’in agresif sıkılaştırma kampanyasının sonuna yaklaşabileceğine dair spekülasyonları üzerine dolar ve Hazine getirileri düştü. Piyasalarda yaşanan olumlu görünüm kripto piyasasını geçen hafta aralığından kaldırmak için yeterli olmadı.

Değerlendirme hazırlanırken Bitcoin, son 24 saat içinde marjinal bir kayıp kaydettikten sonra hala 19 bin dolar seviyesinin üzerinde el değiştiriyor. 19 bin dolarlık tutamak, Eylül ayından bu yana en büyük kripto para birimi için sağlam alt destek görevi gördü. Hem perakende hem de kurumlardan gelen talep kıt devam ederken, bu dar aralıktan çıkmak için bir ay süren savaş uzun bir süre daha devam edebilir.

Aynı zamanda, zincir içi faaliyetlerin eksikliği nedeniyle Mempool işlemlerinde dikkate değer bir değişiklik gözlemlendi. Bununla birlikte bir gelgit değişikliğinin yakın olduğu sonucuna varmak için daha sürdürülebilir bir yükseliş trendi gerekecek. 

Benzer şekilde Ethereum, dünden biraz yükseldikten sonra 1.300 doların üzerinde teklif vermeye devam ediyor. Bazı Ethereum gaz meraklıları etrafındaki çılgınlığın tetiklediği geçici deflasyon modu, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi için daha fazla söylenti oluşturmuş olabilir. Orta-büyük altcoinler karışık performanslar yaşadı ve CHZ benzer bir zaman diliminde %6,8’lik bir kazançla paketin lideri oldu. 

MakerDAO’nun 1,6 milyar dolarlık USDC hazinesini Coinbase ile saklama önerisi Pazartesi günü oyların %75’i ile onaylandı. Hareket, MakerDAO’nun kurumsal ödül pilot programında Coinbase’e katılmasına ve Coinbase’in şu anda emanetçi olarak hareket ettiği fonlardan %1,5 kazanmasına izin veriyor.

Coinbase, takaslarda yönetim ücretlerini yönetmekten sorumlu olan DAO Peg Stability Module’e (PSM) yıl boyunca 24 saat erişilebilirlik sağlayacak. Protokol, Maker’ı velayet ücreti ödemekten muaf tutuyor ve topluluğun, deneme süresi sona erdiğinde yıl sonunda Coinbase’in velayeti konusunda tekrar oy kullanması gerekeceğini belirtiyor.”

Bitcoin 19.000 dolar seviyesinin üzerinde el değiştiriyor yazısı ilk önce HaberTR üzerinde ortaya çıktı.

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *