«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler

Her mevsim güzelliği başkadır Bodrum’un. Muhteşem koyları, tarihi yerleri, doğal güzellikleri, gece hayatı, mutfak kültürü ile Bodrum, her ziyaretçisine adeta ayrı bir dilden “Hoş geldiniz” der. Bodrum gezilecek yerler hakkında harika öneriler sunacağımız yazımızla Bodrum seyahatinizi daha kolay planlayabilirsiniz.

Bodrum Hakkında Kısa Bilgiler

Ege’nin en güzel yerlerinden bir olan Bodrum, Muğla’nın turistik ilçelerinden biridir. Türk turizmi için önemli bir destinasyondur.

Her mevsimde ziyaret edilebilecek Bodrum, ilkbahar ve sonbahar aylarında daha sakin olur. Eğer tercihiniz sakinlikten yana olacaksa bu aylarda seyahat etmenizi öneririz.

Milas Bodrum Havalimanı kullanılarak Bodrum’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi, minibüs veya araç kiralama seçenekleri ile tüm Bodrum ve çevresinde rahatlıkla ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Gece hayatı oldukça canlıdır. Barlar Sokağı başta olmak üzere tüm Bodrum’da eğlenebileceğiniz birçok gece kulübü, canlı müzik konseptine sahip yerler ve çok sayıda restoran bulunmaktadır.

Konaklama açısından çok seçenek bulunmaktadır. Yaz sezonunda Bodrum’a gidecekseniz erken rezervasyon seçeneklerini mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz zira bu mevsimde Bodrum’da kalacak yer bulmak zorlaşıyor.

Bodrum Gezilecek Yerler
Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler

Zeki Müren Müzesi

Bodrumla ilgili yazımıza elbette şehir ile özdeşleşmiş usta sanatçımız ile başlamak daha doğru olacak. Yaşamının son zamanlarını iki katlı evinde geçiren ölümsüz sanatçı her zaman Bodrum aşığı olarak biliniyordu. O’nun Bodrum sevgisi Bodrum’un da O’na olan sevgisi tartışılmazdı. Yaşamının sona ermesinden sonra evi müze haline getirildi ve sevenlerinin ziyaretine açıldı. Müze evin önünde Zeki Müren’e ait araba ve bronzdan yapılmış heykeli sergileniyor.

Bodrum Gezilecek Yerler: Barlar Sokağı

Barlar Sokağı, Gümbet Mahallesi’nde yer alıyor. Bodrum’a gelen yerli ve yabancı turistlerin en sevdiği yerlerden bir olan Barlar Sokağı, Bodrum gezilecek yerler listemizde ikinci sırada yer alıyor. Birçok ünlü sanatçı özellikle yaz aylarında Bodrum Barlar Sokağı’ndaki eğlence mekanlarında sahne alıyor.

Kumbahçe Sahili

Bodrum Kalesi karşısında yer alan Kumbahçe Sahili, gece ve gündüz tadını çıkarabileceğiniz yerler arasındadır. Plajın günbatımındaki manzarası ise muhteşem. Yaz aylarında bu sahilin denizinde teknelerin olması yüzmeyi güçleştirebiliyor.

Bodrum Gezilecek Yerler: Bitez Plajı

En uzun sahil şeridi Bitez Plajı’nda bulunuyor. Denizi sığ olduğu için ailelerin de sıklıkla tercih ettiği plaj çevresinde meyve ağaçları da bulunuyor. Sezonunda plaj içinde birçok aktivite düzenleniyor. Plaj çevresinde sörf okulları bulunuyor.

Karaincir Plajı

Bodrum’da birçok plaj bulunuyor ama biz bu plajlardan biri olan Karaincir Plajı’ndan özellikle bahsedelim istedik çünkü burası Bodrum’un en soğuk suyuna sahip olan plajıdır. Suyunun soğuk olması nedeniyle özellikle tercih edildiğini de ilave edelim. Yaz mevsiminin en sıcak zamanında dahi bu plaja gitseniz, suyunu soğuk bulabilirsiniz. Plaj ve denizin güzel bir kumu var. Ayrıca plajda 12 tane ayrı ada bulunuyor. Çoğu zaman bu adalarda arkeologlar ve dalgıçlar keşif çalışmaları yapıyorlar.

Usuluk Koyu Tabiat Parkı

Bodrum gezilecek yerler listemizde bu güzel tabiat parkına yer vermezsek olmazdı. Tertemiz denizi ve kumsalı ile muhteşem bir yer olan park, birçok ağaç türünü de görebileceğiniz yerlerden biridir. Şehir karmaşası ve gürültüsünden biraz uzaklaşmak ve doğa ile baş başa kalmak istiyorsanız muhakkak gezi listenize Usuluk Koyu Tabiat Parkı’nı ilave temelisiniz.

Cennet Koyu

Cennet gibi Bodrum’a yakışan bir adda olan Cennet Koyu hakikaten tam bir cennet parçasıdır. Merkezden yaklaşık olarak 20 kilometre mesafede olan koy, Mavi Yolculuk uğrak noktalarından biridir. Denizin rengi turkuazın en güzel tonudur. Yemyeşil bir doğaya sahiptir. Kısaca tavsiyemiz bu muhteşem yeri Bodrum’a gelmişseniz mutlaka görmenizden yana olacaktır.

Aspat Koyu

Bodrum’un koyları gerçekten birbirinden güzeldir. Aspat Koyu da bu güzel koylardan biridir. Doğal güzelliği ve manzarası karşısında, biz gittiğimizde adeta büyülendik. Koy içinde su kaynakları bulunuyor. Dağ, deniz ve kalesi ile korunan bir koy olması sessizliği ve sakinliği de getirmiş. Kumsalı ve denizi kum. Su sporlarının da sevilen bir adresi olması Aspat Koyu’na ayrı bir özellik kazandırıyor.

Orak Adası

Dalış aktivitelerinin sevilen adresi Orak Adası, adını şeklinden almıştır. Profesyonellerin olduğu kadar amatör dalgıçlarında tercih ettiği dalış alanına tekne ile yaklaşık 1.5 saatte ulaşılıyor. Orak Adası’na gelmişseniz adanın güney tarafındaki eşsiz koyu ziyaret etmenizi ısrarla tavsiye ediyoruz.

Tavşan Adası

Bodrum gezilecek yerler listelerinde yer alan Tavşan Adası, Gümüşlük’ te yer alıyor ve iki sahili birbirinden ayırdığı için yürüyerek de ulaşılabiliyor. Adaya yürüyerek ulaşmak için tarihi bir kalıntı üzerinden geçmeniz gerekiyor. Tavşan Adası’na gidecekseniz fotoğraf makinanızı yanınızda bulundurmalısınız çünkü özellikle güneş batarken inanılmaz bir manzarası oluyor.

Bodrum Gezilecek Yerler yazısı ilk önce Gezi Bülteni üzerinde ortaya çıktı.

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *