«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na 145 ülke ve bölge katılacak

Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na 145 ülke ve bölge katılacak

Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na 145 ülke ve bölge katılacak

5-10 Kasım 2022 tarihleri arasında Çin’in Shanghai şehrinde düzenlenecek olan Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na (CIIE) 145 ülke, bölge ve uluslararası kuruluş temsilcisi katılacak. Fuar Ofisi Başkan Yardımcısı Sun Chenghai bir basın konferansında bu yıl fuara, aralarında dünyanın ilk 500 firması arasında bulunan 284 dev girişimin katılacağını duyurdu.

Bu yıl, tahıl tohumları ve yapay zeka gibi endüstri dalları için yeni sergi alanlarının açılacağı bildiriliyor. Yüzlerce tarım, teknoloji, tüketim ürünü ve hizmet fuarda bu yıl ilk kez gösterilecek. 

Dünyaya açılım konusunda 2022 Raporu, fuarın yanı sıra Hongqiao’da düzenlenen bir aktivite olan Uluslararası Ekonomik Forum sırasında açıklanacak. Sun’un belirttiğine göre bu yıl esas forum şemsiyesi altında 20’den fazla da alt-forum organize edilecek. “Dünyada ithalat” teması ekseninde ve ulusal düzlemde gerçekleşen ilk fuar olan bu olay, 2018 yılından bu yana her yıl Doğu Çin metropolü Shanghai’de düzenleniyor.

2021 yılı itibarıyla Çin, 1,4 milyarı aşkın nüfusuyla küresel GSYH içerisinde yüzde 17’lik paya sahip. 3 trilyon dolarlık ihracatı dünya ihracatının yüzde 14,1’ini, 2,4 trilyon dolarlık ithalatı ise dünya ithalatının yüzde 11,1’ini teşkil ediyor.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *