«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Eskişehir’de “Cumhuriyet Bisiklet ve Scooter Turu” düzenlendi

Eskişehir’de “Cumhuriyet Bisiklet ve Scooter Turu” düzenlendi

Eskişehir'de “Cumhuriyet Bisiklet ve Scooter Turu” düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıl dönümü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından “Cumhuriyet Bisiklet ve Scooter Turu” düzenlendi.

Startı Kentpark’tan verilen ve 300’den fazla vatandaşın dağıtılan bayraklar ve reflektörlü yeleklerle katılımlarının gerçekleştiği şehir turu sırasında bayramın coşkusu tüm şehre yayıldı.

Eskişehir Bisiklet Derneği’nin de (VELESBİD) desteklediği yüzlerce bisiklet ve scooter ile yapılan tur sırasında, çevredeki vatandaşlar da alkışlarıyla katılımcılara destek vererek bayramlarını kutladı. Kent merkezinin ana arterlerinden geçerek tekrar Kentpark’a dönen vatandaşlar müzikler ve marşlar eşliğinde bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Kaplan, “Cumhuriyetimizin 99. yılını gururla, onurla kutluyoruz. Etkinliğe katılan tüm katılımcıları tek tek kutluyorum. Burada bir de müjde vermek istiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in talimatıyla yürütmekte olduğumuz kent için bisiklet yolu projesi aşamalarını tamamladık. Ocak ayında ihaleye çıkabilir hale geliyoruz. Eskişehir’deki 3 üniversitemiz Anadolu, ESOGÜ ve ESTÜ’yü birbirine bağlayacak olan yaklaşık 72,5 km uzunluğundaki hatların yapımını Ocak ayında bir aksilik olmazsa başlatıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *