«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Fiji Gezilecek Yerler

Fiji Gezilecek Yerler

Fiji Gezilecek Yerler

Pasifik okyanusunun incileri diye tabir edilebilecek olan 322 ada ve 522 adacıktan oluşan Fiji, bir diğer adıyla Fiji Adaları Cumhuriyeti olarak da bilinmektedir. Hemen her bölgesi birbirinde güzel olan Fiji gezilecek yerler arasında mavi ve yeşilin her tonunu barındıran plaj ve kumsalları turistlerin ilgisini çekmektedir. Bir zamanlar İngiliz sömürgesi olan Fiji, 9 ada olarak bölgelere ayrılmış durumdadır.

Fiji ile İlgili Genel Bilgiler

Başkenti: Suva

Para Birimi: Fiji Dolarıdır.

Resmi Diller: İngilizce, Hindi dilleri ve Fiji dilidir.

Konum: Fiji Adaları doğusunda Tonga, batısında Vanuatu, güneybatısında Yeni Kaledonya ve kuzeyinde Tuvalu ile çevrelenmiştir ve Pasifik Okyanusunun güneyinde yer almaktadır.

İklim: Tropik iklimdir.

Fiji Gezilecek Yerler Önerileri

Viti Levu Adası

Fiji’nin en büyük adası olma özelliği ile ön plana çıkan Viti Levu Adasının uzun ve temiz plajları bulunmaktadır. Wailoaloa Plajı ve Natadola Plajı ve Denarau Limanı Marinası, bölgenin en fazla ziyaretçi alan plajları arasında yer alırken birçok rengin bir araya gelerek görsel bir şölen oluşturduğu orkide bahçelerinde yürüyüş yapmak da farklı bir alternatif olmaktadır.

Naililili Missionary School

Fransız mimarisine ait olan katedral, Rewa nehri üzerinde keyifli bir tekne turu ile Fiji’de gezilecek yerler arasındadır. Rewa nehri civarında bulunan Nausori bölgesindeki bu yapı, tarihi binaları keşfetmeyi sevenler için ideal bir gezilecek alandır.

Fiji Gezilecek Yerler
Fiji Gezilecek Yerler

Thurston Gardens (Suva Botanik Bahçeleri)

Boylu boyunca endemik bitkiler ve birbirinde değişik çiçeklerle kaplı bir botanik müzesidir. Fiji’nin savaş dolu tarihine de tanıklık yapan botanik bahçesi, adeta cennetten bir köşedir. Thurston Gardens bitki bilimciler ve doğasever turistlerin mutlaka ziyaret ettikleri alanlardan biridir.

Malolo Lailai Adası

Su altı sporlarına ilgi duyan turistlerin tüplü dalış ve şnorkelli dalış yapabilecekleri Malolo Lailali Adası günübirlik olarak Fiji’de gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Konaklama tesisleri bir hayli fazla olması nedeniyle kaliteli hizmet veren tesislerde kolaylıkla yer bulmak mümkündür.

Pure Fiji Spa

Spa severlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri olan Pure Fiji Spa, bu bölgede yetişen tropikal bitkiler kullanılarak yapılan farklı masaj ve aromaterapi yöntemlerinin deneyimlendiği bir merkezdir. Tropik bitkilerin hoş kokuları içinde rahatlamak için, bölgeye gelen turistler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Kuata Adası

Fiji’de gezilecek yerler arasında yer alan yerlerden biri de Kuata Adasıdır. Masmavi okyanus üzerindeki yolculuk Denerau Limanından başlıyor ve kısa bir tekne yolculuğunun ardından adaya ulaşılabiliyor. Berrak bir kıyıya sahip olan Kuata Adası sahilinde yengeçler ve diğer kabuklu canlılar olması nedeniyle çıplak ayakla yürümek neredeyse imkansızdır.

Fiji’ye Ne Zaman Gidilir?

Pasifik Okyanusunda bulunan Fiji Adaları’nda tropikal iklim görülmektedir. Sık sık büyük kasırgaların yaşandığı bölgede kötü bir sürprizle karşılaşmamak için, yılın ziyarete en uygun zamanları mayıs ve ekim ayları arası olmaktadır.

Fiji’de Ne Yemeli?

Hint mutfağı etkilerinin hakim olduğu Fiji bölgesinde bol soslu ve baharatlı yemekler sıklıkla karşınıza çıkacaktır. Sağlıklı besinlerden oluşan mutfak kültüründe genellikle köklü bitkiler ve balık ile deniz ürünleri tüketilmektedir. Nadi’de yer alan Tatas restoran Hint geleneğini yansıtan menülerle misafirlerini karşılarken, balık ve deniz ürünlerini tercih edenler için The Outer Reef restoran güzel bir alternatif durumundadır.

Fiji’ye Nasıl Gidilir?

Fiji Adalarına Türkiye’den direkt uçak seferi bulunmamaktadır ve bu nedenle Nadi Uluslararası Havalimanı’na ulaşmak için aktarmalı uçuş yapmak gerekmektedir.

Fiji Gezilecek Yerler yazısı ilk önce Gezi Bülteni üzerinde ortaya çıktı.

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *