«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Gaziantep Büyükşehir’den okullara spor malzemesi desteği

Gaziantep Büyükşehir’den okullara spor malzemesi desteği

Gaziantep Büyükşehir'den okullara spor malzemesi desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Valiliği’nce 9 ilçede, 800 okula 28 kalem malzemenin dağıtımı törenle yapıldı.

Gençlere “Ne olmak istediğini kendinize sorarak hedefinize başlayın” diyen Başkan Fatma Şahin, Gaziantep’in spor şehri, bilim şehri, okuyan şehir projelerini anlatarak, şunları kaydetti:

“Topum yok oynayamıyorum; minderim yok, çalışamıyorum, tesisim yok yapamıyorum, açık kapalı spor alanlarım yok dediğiniz günler geride kaldı. Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ki ‘spor ne korkmak ne üzülmektir. Spor ne kaybetme üzüntüsü ne kazanma sevincidir. Spor, özgüvendir’. Özgüvenle geliyoruz.”

“Spor şehri Gaziantep” projesini Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile birlikte başlattıklarında herkesin ortak kanaatinin çocukların spor yapması gerektiği olduğunu dile getiren Gaziantep Valisi Davut Gül, şöyle devam etti:

“Sloganla bu işler olmuyor. Spor şehri Gaziantep demekle şehir bir anda spor şehri olmuyor. Ne yapmak gerekiyor? Öncelikle tesis yapmak gerekiyor. Son 4-5 yıl içerisinde ilave tesis sayısı yaklaşık yüz civarında. Gaziantep modeliyle birlikte, iş yapma modeliyle, aynı yere kürek çekerek şehrimizin kolay spora, spor salonlarına erişebilmesi için tesisler tamamlandı. Gaziantep okul spor kulüpleri sayısı itibariyle Türkiye’de bir numara. Bugün de büyükşehir belediyemizle birlikte malzeme dağıtıyoruz. Bugün bu malzemelerin güncel bedeli 15 milyon liranın üzerinde. Özetle spor yapmanın önünde hiçbir engel yok. Tesis anlamında engel yok. Kulüp anlamında engel yok. Hocalarımız anlamında engel yok. Sporcu anlamında engel yok. Ve malzeme anlamında engel yok.”

Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu ise, 16 Ekim 2022 Pazar günü Gaziantep’te yapılacak olan “Gazi Yarı Maratonu”na katılımcıları davet ederek, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak bin 400 lisanslı sporcumuz var. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak engelliler ve normal branşlarda yaklaşık 36 branşta şehrimizi temsil ediyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak bin 500’e yakın madalya aldık. 156 kupa aldık. 2 tane altın kemer aldık ve hala almaya devam ediyoruz.” dedi.  

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *