«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Groupama Sigorta’dan Citroën Ami’ye Özel Kasko

Groupama Sigorta’dan Citroën Ami’ye Özel Kasko

groupama-sigortadan-citroen-amiye-ozel-kasko.jpg

Groupama Sigorta, otomotiv sektörünün önde gelen şirketleri için marka kasko portföyüne yenilerini eklemeye devam ediyor. Gerçekleştirilen iş birliği ile Groupama Sigorta, tamamen elektrikli sürüş özelliği ile çevre dostu ulaşım çözümü sunan Citroën Ami’ye özel kasko sigortası geliştirdi.

 

Groupama Sigorta Stellantis Türkiye markalarına (Peugeot, Opel, Citroën ve DS) sunduğu marka kasko ürün yelpazesini genişletti ve yeni nesil mobilite çözümü sunan elektrikli araç Citroën Ami’ye özel kasko hazırladı. Daha önce de elektrikli otomobillere özel teminatlar sunan Groupama Sigorta, ilk defa elektrikli mobilite çözümü Ami için özel ürün geliştirdi. Ami Kasko aynı zamanda Citroën Ami için sunulan ilk ve tek marka kasko ürünü olma özelliği de taşıyor. 

 

Groupama Sigorta Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cevdet Altuğ, “Groupama Sigorta olarak hem global anlamda hem de ülkemizde sürdürülebilirliği tüm boyutlarıyla sahiplenmeyi amaçlıyoruz. Çevremize ve sigortalılarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışıyoruz. Aynı zamanda dijitalleşmeye önem veren bir şirket olarak yeni teknolojileri takip ediyor ve özellikle yeşil ürünleri destekliyoruz. Ürünlerimizi de bu sorumluluğa uygun biçimde geliştirme konusunda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu yılın başında güneş enerjisi santralleri (GES) için yeni bir ürün geliştirdik. Rüzgâr, jeotermal, biyogaz, biokütle enerji santralleriyle ilgili global tecrübemizden faydalanarak sigortalılarımızın ihtiyaçlarına en uygun çözümleri üretebilmek için çalışmalarımıza başladık. Ayrıca sürdürülebilir çevreye katkıda bulunan elektrikli araçlara özel teminatlarımız da bulunuyor” dedi.

 

Groupama’nın çevreye duyarlı şirket olduğunun altını bir kez daha çizdiklerini belirten Groupama Sigorta Teknik ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Bayram, “Groupama Sigorta olarak ülkemizin de taraf olduğu Paris Anlaşması sonrasında sıfır karbon hedefine ulaşmanın küresel ölçekte önem arz ettiğinin farkındayız. Temel rolümüz olan risk yönetimi konusunda sigortalılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Sürdürülebilir çevreye katkıda bulunan elektrikli araçlara özel teminatlarımızın yanında Ami Kasko ile ilk defa yüzde 100 elektrikli bir araca özel ürün geliştirerek sürdürülebilirlik hedefimize katkıda bulunduk. Geleceğin ulaşım ihtiyaçları arasında yer alan çevreci ürünlere özel ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.  Citroën Ami’ye özel sunduğumuz marka kasko ile oldukça geniş olan portföyümüzü değerli bir araçla daha da genişlettik. Otomotiv şirketlerine özel olarak geliştirdiğimiz ürünlerle ihtiyaçları anlıyor, global ve yerel tecrübemizden faydalanarak iş ortaklarımıza en uygun çözümleri sunuyoruz” şeklinde konuştu.

 

Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Citroën olarak bireysel mobilitede öncü olma vizyonumuzu dünyada olduğu gibi ülkemizde de sürdürüyoruz. Bu kapsamda Ami bizim için bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor. Groupama Sigorta’nın Citroën Ami’ye özel olarak hazırladığı marka kasko ürünü her iki markanın da sürdürülebilir çevreye verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor. Daha yaşanabilir bir dünya için bu tarz iş birlikleri, tüketicilerin elektrikli araç tercih etmelerini kolaylaştıracaktır” dedi.

 

Stellantis Türkiye markalarının müşterilerine sunduğu finansal çözümlerden sorumlu Genel Müdürü Uğur Balçık ise “Citroën Ami’ye özel finansman imkanlarını ve kapsamı tamamen Citroën Ami için özelleştirilmiş kasko ürünümüzü müşterilerimiz ile buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Çözüm ortaklarımız ile sunduğumuz tüm ürün ve hizmetlerimizin temelinde elbette müşteri memnuniyeti var. Bu doğrultuda amacımız tüm müşterilerimize kaliteli ve güvenilir bir deneyim yaşatmak ve Citroën Ami Kasko ile de müşterilerimize bu deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Bununla berabere sürdürülebilir çevre stratejimizi farklı ürünlerimize de yansıtmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Citroën Ami Kasko kapsamlı bir koruma sağlıyor

Groupama Sigorta’nın Citroën Ami’ye özel olarak hazırladığı marka kasko ürününü satın alan araç sahipleri, çarpma, çarpışma, yanma, çalınma gibi risklerin yanı sıra sel, su baskını, deprem, dolu gibi hasarlara karşı araçlarını koruma altına alabiliyor. Araç sahipleri ayrıca kaza durumunda Citroën yetkili servislerinde araçlarının onarımını sağlıyor ve ayrıcalıklı Groupama asistans hizmetleri ile kaza, arıza gibi acil durumlarda çekici hizmetinden yararlanabiliyor. Tüm bu teminatların yanı sıra Ami Kasko anahtar kaybı, koltuk ferdi kaza ve hukuksal koruma gibi teminatları da içeriyor.

 

Groupama Sigorta’dan tüm kasko müşterilerine ‘Güvenli Sürüş Eğitimleri’

Groupama Sigorta, trafik kazalarının azaltılmasına yönelik olarak hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi ‘Groupama Sürüş Akademisi” ile tüm kasko sigortalılarına İstanbul Intercity Park’ta ücretsiz güvenli sürüş eğitimi vererek yol güvenliğine katkıda bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *