«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Kayseri’ye 38 TOGG alınacak

Kayseri’ye 38 TOGG alınacak

Kayseri'ye 38 TOGG alınacak

Büyükkılıç, Cumhuriyet Meydanı’ndaki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni sonrasında gazetecilere açıklamalada bulundu.

Cumhuriyete sahip çıkmanın lafla değil, icraatla olacağını vurgulayan Büyükkılıç, ”Cumhuriyetin kazanımlarını koruyarak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkartarak bu sağlanır. Gerek savunma sanayiinde, gerek ekonomide, gerekse insana verilen değer anlamında bu yapılan çalışmaları görüyoruz. Ülkemiz, şehrimiz iyi bir konumda.” dedi.

Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Türkiye Yüzyılı” vizyon belgesini, geniş katılımlı bir toplantıyla yaptığını anımsaratak, “Müjdeleri Cumhurbaşkanımız millete sundu. Gerçekten dünkü ortam harika, coşkulu bir ortamdı. Türkiye yüzyılı olarak önümüzdeki yüzyıl ülkemizin yüzyılı olacak. Tüm misyon şefleri oradaydı, oradaki coşkuyu, birlik, beraberliği görünce, ülkemize yönelik projeleri paylaşınca sözle değil, uygulamaları ile anlatınca insan ayrı bir gururlanıyor.” diye konuştu.

TOGG’umuzu alacağız, Kayseri’ye yakışır

Yerli ve milli otomobil TOGG ile ilgili Kayseri için 38 adet talepte bulunduklarını ifade eden Büyükkılıç, şunları kaydetti:

”Türkiye’nin milli otomobil çalışması TOGG’u tebrik ediyorum, ülkemize yakıştı. Şehrimizin plakası 38, daha önce 38 olarak talebimizi iletmiştik. İnşallah satışa sunulur sunulmaz 38 arabamızı Kayserimize kazandıracağımızı buradan ifade ediyorum. Epeyce yoğun talep vardı, dün bunu da orada gözlemledik. Sıramızı bekleyeceğiz ama Kayseri’ye 38 adet elektrikli, yerli ve milli aracımız TOGG’umuzu alacağız, Kayseri’ye yakışır.”

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *