«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. MTSO’dan seçim öncesi sağduyu çağrısı

MTSO’dan seçim öncesi sağduyu çağrısı

MTSO’dan seçim öncesi sağduyu çağrısı

Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cem Bucuge’nin de katıldığı toplantıda konuşan Kızıltan, seçimlerin barış ve kardeşlik içerisinde geçmesinin önemini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Son dönemlerde seçimler nedeniyle kamuoyunda tansiyon biraz yükseldi gibi bir izlenim var. Seçime giren arkadaşlarımız heyecanla çalışıyor. Bu durum zaman zaman yanlış anlamalara mahal verebiliyor. Bu nedenle hem seçime katılacak hem de oy kullanacak üyelerimize mesaj vermek istedim.” 

Başkan Kızıltan, MTSO üyelerinin her zaman medeni, kültür düzeyi yüksek, anlayışlı ve birbiriyle uyum içerisinde çalıştığını ifade ederek, “Seçim döneminde de birbiriyle yarışacak, sonra tekrar el ele Mersin için çalışacaktır. Bu seçimlerin de bir demokrasi şöleni içinde geçeceğini umuyorum.” diye konuştu.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe de toplantıda söz alarak, “Sürecin daha barışçıl tamamlanması en büyük isteğimiz. Kentimiz sıkıntılı dönemler yaşadı. Bu gerginliklerin seçim sürecine de yansımasını istemiyoruz. Gerginlik yaşanan yerde huzur kaçar. Kent gazetecileri olarak demokratik bir yarış olan seçimlerin huzur ortamında tamamlanmasını umut ediyoruz. Yarışa katılan tüm adaylara başarılar diliyoruz.” dedi.

Oda Genel Sekreteri A.Kadir Dölek ise seçim sürecine ilişkin teknik bilgiler aktardı. 22 bin 711 aktif üyenin 15 bin 367’sinin seçimlere girebilme kriteri taşıdığını kaydeden Dölek şu bilgileri verdi:
“Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Organ Seçimleri 5174 sayılı yasa kapsamında Akdeniz İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak. Yasada yer alan takvim doğrultusunda hareket ediyoruz. 14 Ekim’de TOBB ve Ticaret Bakanlığı ortak veri tabanından alınan listelerin Akdeniz İlçe Seçim Kuruluna verilmesiyle süreç başladı. İtiraz ve askı süreçleri sonrasında 5 Kasım’da Meslek Komiteleri ve Meclis Asil ve Yedek Üyelerinin seçimi Yenişehir Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.”

Seçimlerde 41 meslek grubunda 271 meslek komite üyesi ile 115 meclis üyesi seçileceğini belirten Dölek, “Takvime bağlı olarak 11 Kasım’da Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri, Disiplin Kurulu, TOBB delegeleri seçimi yargı gözetiminde oda hizmet binasında yapılacak.” şeklinde konuştu.

Dölek, 12 Kasım’da 41 meslek komitesinin toplanarak Komite Başkanları ve Başkan Yardımcılarının seçimini gerçekleştireceği bilgisini paylaşarak, “Yargı gözetiminde yapılan seçimlerin askı ve itiraz süreçleri sonrasında 16 Kasım’da seçim sonuçları kesinleşmiş olacak. Son olarak yönetim kurulu yapacağı ilk toplantısında kendi arasındaki görev dağılımını yapacak ve seçimler tamamlanmış olacak.” ifadelerini kullandı.
Hibya Haber Ajansı / MERSİN

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *