«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. ABB, “Her Çocuğa Sanat” projesini hayata geçirdi

ABB, “Her Çocuğa Sanat” projesini hayata geçirdi

ABB, "Her Çocuğa Sanat" projesini hayata geçirdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Çocuk ve Sanatseverler Topluluğu’nun katkılarıyla hayata geçirilen “Her Çocuğa Sanat” projesi kapsamında; 8 yaşındaki 100 çocuğa müzik eğitimi verilecek. Çocukların 25’i çello, 25’i keman ve 50’si ise 1 yıl boyunca koro eğitimi alacak.

“Her Çocuğa Sanat” projesinin tanıtımı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Bayramı’nda çok önemli ve değerli bir projeye start verdiklerini belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Yorgancılar, şöyle konuştu:

“Bugün burada çok değerli bir çalışmayı başlatıyoruz. Çocuk ve Sanatseverler Topluluğu birlikte çok güzel bir yola girdik.  Buradaki çocuklarımızı umarım 23 Nisan’da Ankara’nın en güzel ve en büyük sahnesinde görürüz. Sizi büyük bir coşkuyla izlemek, dinlemek ve alkışlamak istiyoruz.”

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülecek projede profesyonel eğitmen ve akademisyenler tarafından 1 yıl boyunca verilecek eğitimler ile çocukların yeteneklerini keşfederek kendilerini geliştirmelerine katkı sağlaması hedefleniyor.

Projenin ABB tarafından ilk kez yapıldığını ve bu yüzden çok heyecanlı olduklarını belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Aile Yaşam Merkezleri Proje Şefi Şinasi Örün, “Belediyede ilkini gerçekleştirdiğimiz projemiz kapsamında dezavantajlı çocuklarımızın bugün sanatla buluşmasına tanıklık ettik. Çok heyecanlıyız. 50 çocuğumuzdan yaylı orkestra, 50 çocuğumuzdan ise koro oluşturacağız. Altındağ Gençlik Merkezi’mizde eğitimler 1 yıl boyunca uzman eğitmenler eşliğinde verilecek. Daire Başkanlığı olarak çocuklarımızı sanat ile buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

“Cumhuriyetin 100. yılına doğru 100 çocuğu sanatla buluşturuyoruz” sloganıyla başlatılan ve Başkentli çocukların hayatına dokunan müzik eğitimleri haftada 3 gün gerçekleştirilecek. Eğitimlerini tamamlayan Yaylı Orkestra ve Koro topluluğu sahneye çıkarak mini bir konser verecek. Proje kapsamında çocuklara ayrıca dans ve resim gibi farklı sanat dallarında eğitimlerde verilecek.

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *