«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Ultra Her Şey Dahil Ne Demektir?

Ultra Her Şey Dahil Ne Demektir?

Ultra her şey dahil ifadesi, otellere ödenen konaklama ücretinin kapsamına işaret eder. Bir otelde konaklamak için ödenen ücret, kahvaltı ve akşam yemeği başta olmak üzere birçok detaydan etkilenir. Fakat her şey dahil fiyat tarifesi sabah, öğle, akşam yemeklerinin ücretini de konaklama ücretine dahil eder.

Yerli ve ithal alkollü içkiler, pasta, kek, poğaça, şekerleme, çikolata benzeri atıştırmalıklar, çay ve kahve servisleri ise ultra kapsamındadır. Otelden alınabilecek tüm hizmetlerin, bir defa ödenen konaklama ücretine dahil olması önemli bir avantajdır.

Her Şey Dahil Oteller Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birbirinden farklı pek çok otel, müşteri çekme amacıyla standart fiyatları her şey dahil olarak sunabilir. Her şey dahil otel fiyatları, müşteriye sunulan hizmetin kalitesine göre değişebilir. Oteldeki içeceklerin türü, gıda maddelerinin kalitesi ve çeşitliliği fiyatlara doğrudan etkiler. Her şey dahil kampanyası uygulayan otellerin fazla ucuz veya pahalı hizmet vermemesi gerekir.

Düşük fiyat, konaklayacağınız yerin ve sizlere sunulabilecek hizmetin de düşük olduğunu gösterebilir. Fazla yüksek fiyatlar ise otelin aslında herhangi bir kampanya yapmadığını, çeşitli ücretleri toplayıp tek bir ücretmiş gibi sunduğuna işaret eder. Ultra her şey dahil kampanyalarının sunduğu fiyatlar ortalama seviyede bulunmalıdır.

Ultra Her Şey Dahil Ne Demektir?

Bu Konseptte Yer Alan Oteller Nerededir?

Türkiye’nin başlıca tatil bölgelerinden olan İzmir, Antalya ve Mersin, bu tip otel konsepti konusunda birçok seçeneğe sahiptir. Fakat bu kampanyalar sadece turistik otellerde değil, normal standartlara sahip otellerde de uygulanabilir.

Her Şey Dahil ve Ultra Her Şey Dahil Arasındaki Farklar Nelerdir?

Turizm kavramları, işletmelerin hizmet kalitesine göre farklı yorumlanabilir. Örneğin bir otel tarafından her şey dahil kapsamında değerlendirilen imkanlar, başka bir otel tarafından ultra her şey dahil kapsamında değerlendirilebilir. Bu iki tarife arasındaki temel farklar ise şunlardır:

Her şey dahil otel otopark ücretini ayrı tutabilir.

Ultra tarifeler, alkollü ve alkolsüz içecekleri kapsar. Her şey dahilde içeceklere yer verilmeyebilir.

Her şey dahil fiyat tarifesinde yalnızca ana öğünler ücrete dahil edilir. Ultra dahil tarifeleri, ara öğünlerin ve atıştırmalıkların da fiyata dahil olmasını sağlar.

Ultra Her Şey Dahil Ne Demektir? yazısı ilk önce Gezi Bülteni üzerinde ortaya çıktı.

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *