«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Babacan: “Devleti yönetmek için hazırlanıyoruz”

Babacan: “Devleti yönetmek için hazırlanıyoruz”

Babacan: “Devleti yönetmek için hazırlanıyoruz”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlenen törende; 23 ve 24. dönem Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, emekli Anayasa Mahkemesi üyesi Celal Mümtaz Akıncı, SGK başkanlarından Fatih Acar, KKTC Merkez Bankası başkanlarından Mehmet Emin Özcan ve yurt dışı eğitim öğretim genel müdürlerinden Hasan Kaplan’a DEVA Partisi rozetlerini taktı.

Katılım töreninde konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Türkiye’nin güçlü bir kadro hareketi olduğunu ve kadrolarını güçlendirmeye devam edeceklerini söyledi.

Babacan, “Her mahallede DEVA’ya açılan bir kapı var” diyerek,  “Toplumun kılcal damarlarından partimize doğru akış var. Onun için kendimize ‘ana akım siyasi parti’ diyoruz. Her mahallenin DEVA’da yeri var.” ifadelerini kullandı.

“Sağımıza 28 Şubatçıları, solumuza faili meçhullerle dolu 90’lı yılların karanlık yüzlerini dizmiyoruz”

“Liyakat yoksa çöküş var” diyen Babacan, “Dürüstlük yoksa numara var. O yüzden sağımıza, solumuza göğsümüzü kabartacak, liyakatli, dürüst kadrolar alıyoruz. Türkiye’nin tertemiz, iyi yetişmiş insanlarıyla omuz omuza vererek çalışıyoruz. Öyle birileri gibi sağımıza 28 Şubatçıları, solumuza faili meçhullerle dolu 90’lı yılların karanlık yüzlerini dizmiyoruz.” diye konuştu.

“20. yüzyılın figürlerini yan yana dizmişler, ‘Türkiye Yüzyılı’ diyorlar”

Babacan, “20. yüzyılın figürlerini yan yana dizmişler, ‘Türkiye Yüzyılı’ diyorlar. Geçen yüzyılda ne kadar büyük varsa o krizi üretenleri yan yana dizip ‘Türkiye Yüzyılı’ masalı anlatıyorlar. Konuşma metinlerine bakın, yaptıklarının tam tersi. Prompterdan hak, eşitlik, birleştiricilik akıyor ama gerçekte kavga, düşmanlık, ayrışma devam ediyor.” dedi.

“O sahnede haksızlık, zulüm, baskı vardı”

“O fotoğraf sahnesinde haksızlık, zulüm, baskı vardı” ifadesini kullanan Babacan, “Adaletsizlik, ekonomik kriz vardı. Açlık, yokluk vardı. 1994 ekonomik çöküşünün sebebi Çiller vardı. 28 Şubat’ın destekçisi Perinçek vardı. 2001-2002 ekonomik krizinin ortağı Bahçeli oradaydı. 2018’den beri tek imzayla kararlar alan, memlekete çöküş ardına çöküş yaşatan Erdoğan vardı.” şeklinde konuştu.

“Hepsi demokrasinin zarar gördüğü dönemlerde ana aktör”

Babacan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye demokrasisine de savaş açan ekip, aynı ekip. Erdoğan-Bahçeli-Perinçek-Çiller ittifakı tüm demokratik kazanımlarımızı birer birer yok eden ekip. Hepsi demokrasinin zarar gördüğü dönemlerde ana aktör. Geceleri bunların rüyalarını otokratik rejimler süslüyor. O yüzden biz onlara ‘otoriter ittifak’ diyoruz. Cumhur falan yok. Cumhuru düşündükleri yok. Vizyon diye açıkladıkları da içi tamamen boş bir çerçeve.”

“Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında DEVA olacak”

Türkiye’nin yeni yüzyılında otoriter zihniyete yer olmadığını söyleyen Babacan, “Türkiye’nin yeni yüzyılında kavga, dövüş, hakaret, aşağılama, açlık, sefalet, onur kırıcı muamele olmayacak. Kutuplaştırma, düşmanlaştırma olmayacak. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında DEVA olacak, yeni hikayeyi DEVA Partisi yazacak.” dedi.

“Yeni anayasanız nerede?”

Babacan, altı partinin ortaklığında mutabakat metnini açıkladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Sayın Erdoğan hala yeni anayasa sayıklıyor. Takıldı plak. 28 Ocak 2021 tarihinde Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’le ilgili partiler arası süreci başlattığımızı ilan ettik. 4 gün sonra ‘Yeni anayasa çalışmaya başlıyoruz’ dedi. Sayın Bahçeli de defalarca yeni anayasa çalışmasını başlatacaklarını açıkladı.  Aradan tam 1 yıl 9 ay geçti. Soruyorum Sayın Erdoğan’a: Yeni anayasa hazırlığınız nerede? Biz ilan ettik. Kendi çalışmamızı zaten bitirmiştik. Bizim anayasa değişiklik çalışmamız hazır. Peki sizin yeni anayasanız nerede?”

“Devleti yönetmek için hazırlanıyoruz”

DEVA Partisi olarak siyaset kültürüne yenilik getirdiklerini söyleyen Babacan, “Biz devleti, işi bilen kadrolarla yönetmek için gümbür gümbür hazırlanıyoruz. Partimizde en doğru isimleri bir araya getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Hukuktan ekonomiye, eğitimden sağlığa, tarımdan dış politikaya kadar her alanda en sağlam çözümlere sahip parti olmayı başardık.” şeklinde konuştu.

“Elli tane bakanlar kurulu çıkartırız”

Babacan, Türkiye’nin en güçlü siyasi kadrosu oldukları yönünde iddiada bulunarak, “Her alanda yetişmiş, işini bilen, tecrübeli kadrolar DEVA çatısının altında. Bu kadrolarla bırakın biri, bırakın onu, elli tane kabine çıkarırız. Elli tane bakanlar kurulu çıkar bu kadrolardan. Her bir bakanlar kurulu da şu ankinden çok daha iyi işini yapar.” ifadelerini kullandı.

“Tanıyanların ‘iyi insan’ dediği arkadaşlarımızı davet ediyoruz”

Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliği yapmış Tahir Şahin ve Gökmen Türkkan’ı partilerine kattıklarını hatırlatan Babacan, “Kendi alanlarında başarılar ortaya koymuş, kıymetli tecrübeleri olan, tanıyanların ‘iyi insan’ dediği arkadaşlarımızı kadrolarımıza davet ediyoruz. Son aylarda daha önce Bursa milletvekilliğimizi yapmış Sedat Kızılcıklı’yı, Bingöl milletvekilliğimizi yapmış Mahfuz Güler’i aramıza kattık.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *