«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Japonya Büyükelçisi Suzuki, Başkan Altay’la buluştu

Japonya Büyükelçisi Suzuki, Başkan Altay’la buluştu

Japonya Büyükelçisi Suzuki, Başkan Altay’la buluştu

Büyükşehir Taş Bina’da gerçekleşen görüşmede Başkan Altay, iki ülke arasında kadim bir kardeşlik olduğuna dikkat çekerek Konya ile Kyoto’nun kardeş şehir olduğunu anımsatan Başkan Altay, “Ziyaretin hem ülkeler hem şehirler arasındaki ilişkilerin artarak devam etmesine vesile olmasını diliyorum. Konya bir tarım ve sanayi şehri ama son dönemde yaptığımız yatırımlarla bir turizm şehri olması için de ciddi çaba sarf ediyoruz. Türkiye’yi gezme ve kültürümüzü görme konusunda Japon turistler çok istekli. Onun için ziyaretiniz Japon turistlerin şehrimize gelmesine de vesile olacaktır.” diye konuştu.

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki de Türkiye’de göreve başlayalı iki sene olduğunu söyleyerek, Konya’ya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.

İki günlük Konya ziyareti kapsamında şehrin tarihi ve turistik yerlerini de gezen Büyükelçi Suzuki, Başkan Altay ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Japon Parkı’nda da incelemelerde de bulundu.

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki, Konya Panaroma Müzesi’nde düzenlenen “Japonya’yı Keşfetmek” temalı serginin açılışını da yaptı. Japonya’yı daha yakından tanıtmak için sergiyi hazırladıklarını belirten Suzuki, “Sergide; Japon yemekleri, yazısı ve şekillerini tanıtan panoların yanı sıra geleneksel oyuncaklar da yer alıyor. Kendinizi Japonya’ya daha yakın hissedeceksiniz. Bu sergi yaklaşık bir ay burada kalacak. Herkese sergiyi tavsiye ederseniz memnun olurum. Konya Büyükşehir Belediyesi’ne desteği için teşekkür ederim. Tüm Konya halkına teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *