«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards

Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards

Türkiye’de turizm endüstrisinin gidişatına ilişkin kapsamlı içgörüler sunan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri geçtiğimiz günlerde açıklandı. TÜİK verilerine göre Türkiye’de turizm gelirleri, 2022’nin üçüncü çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine göre %27,1 arttı. Ziyaretçi sayısı ise aynı dönemde %54 yükseldi. Geçtiğimiz haftalarda 56 restoranla Michelin Rehberi’ne giren, dünyaca ünlü seyahat yayını Condé Nast okurları tarafından “dünyanın en iyi havalimanı” seçilen İstanbul Havalimanı’na ev sahipliği yapan, kıtaları birbirine bağlayan kültür, eğlence ve lüks merkezi İstanbul, bu yükselişin öncüsü oldu. İstanbul’un bu potansiyeli, konaklama sektörünün en özel etkinliklerinden sayılan ve “Lüksün Oscar’ı” olarak adlandırılan bir etkinlikle taçlandırılacak. Bu yıl onuncu kez düzenlenen Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards (SSLHLA) ödül töreni, 19 Kasım’da Lazzoni Hotel’de gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan ödül töreni organizasyonunun kurucusu ve başkanı Khalil El-Mouelhy, “Küresel turizm endüstrisi tarafından kabul görmüş ve on yıllık bir geçmişe sahip uluslararası bir ödül töreni, ilk kez İstanbul’da gerçekleştirilecek. 15’i aşkın ülkeden konaklama ve lüks sektörünün öncülerinin katılacağı bu özel etkinlik, küresel ilgiyi Türkiye’ye çekecek” dedi.

Lüks turizm sektörü 2030’a kadar 82 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacak

2013’te başlayan ve geçtiğimiz iki yılda online olarak gerçekleştirilen etkinlik, turizm ve konaklama sektöründe en mükemmel deneyimleri sunan sektör devlerini ödüllendiriyor. Otelcilik ve yaşam tarzı endüstrisinin üst düzey isimlerini bir araya getiren gala törenine prensler, prensesler, politikacılar, bürokratlar ve yüksek profilli iş insanları katılıyor. Güncel araştırmalarda lüks turizm sektörünün 2030’a kadar 82 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacağının öngörüldüğünü söyleyen Khalil El-Mouelhy, “Ziyaretçilerine dikkat çeken mutfak, lüks, kültür ve tarih deneyimleri sunan Türkiye her zaman turizm sektörünün ön saflarında yer aldı. Bugün, sektörün toparlanma sürecinin sonuna yaklaşırken, endüstrinin standartlarını belirleyen markaları ödüllendirmek ve konaklamanın geleceğini konuşmak için sabırsızlanıyoruz. 2023 ve sonrasında lüksün tanımını yeniden yapacak ve ziyaretçilere mükemmel deneyimler sunacak markaları İstanbul’da bir araya getiriyoruz” diye konuştu.

“İstanbul, ilk kez bu tür bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor”

Dünyaca ünlü turizm ve konaklama devlerinin CEO’larının, genel müdürlerinin ve sahiplerinin katılacağı etkinlikte, lüks konaklama ve yaşam tarzı endüstrisi için küresel mükemmelliğin simgesi sayılan Signum Virtutis plaketleri de sahiplerini bulacak. Ece Vahapoğlu’nun sunuculuğunda gerçekleştirilecek ödül töreninde The Voice, All Together Not, The Masked Singer gibi şarkılarıyla tanınan Gürcü şarkıcı Nutsa Buzaladze sahne alacak. Etkinlik mekanı olarak doğru bir markayla çalışmanın önemli olduğunu düşündüklerine dikkat çeken SSLHLA Kurucusu ve Başkanı Khalil El-Mouelhy, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Bu özel gün için Lazzoni Hotel ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. İş birliğini kurgularken, İstanbul’un ilk kez bu tür bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını göz önünde bulundurarak gereken doğru deneyime ve yüksek kaliteli hizmete sahip bir Türk markası seçmenin önemli olduğunu düşündük. Lazzoni Hotel, tüm bu gereksinimleri mükemmel bir şekilde karşılıyor. Dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelecek misafirlerimiz, Tarihi Yarımada ve Beyoğlu’nu birbirinden ayıran, İstanbul’un Altın Boynuz’u Haliç’i tüm güzelliğiyle deneyimleyebilecek.”

Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards yazısı ilk önce Gezi Bülteni üzerinde ortaya çıktı.

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *