«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. ABB, “Arıcılıkta Kışlatma Eğitimi” düzenledi

ABB, “Arıcılıkta Kışlatma Eğitimi” düzenledi

ABB, “Arıcılıkta Kışlatma Eğitimi” düzenledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Ankara Arı Yetiştiricileri Birliği ile “Arıcılıkta Kışlatma Eğitimi” düzenledi.

Ankaralı tüketicilere sağlıklı ve kaliteli bal ulaştırmak, kovan arılarının kışa daha hazır şekilde girip ilkbahara kadar sağlıklı genlere sahip olması için Beypazarı, Kahramankazan ve Elmadağ ilçelerinde toplam 120 arı üreticisine teorik eğitim verildi.

3 ilçede gerçekleştirilen eğitimlerde Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalında Dr. Sedat Sevin ve Ziraat Yüksek Mühendisi Alim Tutar; kimyasallar, nosema hastalığı, bakteriyal hastalıklar, arı bağırsak sağlığı, viral hastalıklar, mikrobiyota, kış bakımı, bahar bakımı, temizlik, bitkisel çözümler ve mücadele yöntemlerini detaylı bir şekilde anlattı.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalında Öğretim Elemanı Dr. Sedat Sevin, eğitimle ilgili şu bilgileri verdi:

“Arı hastalıkları, arı hastalıkları ile mücadele yöntemleri ve özellikle ilaç geliştirme konusunda çalışmalar yapıyoruz. Ankara Üniversitesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliği çerçevesinde arıcıya yanlış bildiklerini düzeltmek ve bilmediği konular hakkında da bilgi verebilmek için bu eğitimi düzenliyoruz. Özellikle hangi dönemde nasıl bir ilaçlama yapılması gerekiyor, hangi ilaçları tercih etmeleri gerekiyor, kovandaki genel kontrol mekanizmaları konularında ve bunlara yönelik neler yapılacağına ilişkin bilgi veriyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *