«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır'da

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Değerli kardeşlerim, bu ne muhteşem ilgi. Bugüne kadar Diyarbakır’ı ben böyle görmemiştim. Bugün Diyarbakır bir başka. İstasyon Meydanı o da başka. Güzel de bir pankart açmışlar ‘reis paradan 6 sıfırı sen attın 2023’te 6 sıfırı da biz atacağız.’ Diyarbakır’ı özlemişiz. Sizlerin coşkusundan anladığım kadarıyla Diyarbakır’da bizleri özlemiş.

Amasra’daki şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza şifalar diliyorum. Bütün şehitlerin aileleri bize emanettir. O emanete de sonuna kadar sahip çıkacağız. Hiçbirinin mağduriyetine izin vermeyeceğiz. Başlatılan incelemelerin ardından olayda kusuru olanlar tespit edilirse onlarla ilgili her türlü işlemi yapacağız.

Biz yıllardır ne diyoruz? Biz yaratılanı yaratandan ötürü severiz. Ayrım yok. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep beraber Türkiye olacağız. Bizi bölenlere de fırsat vermeyeceğiz. Biz Diyarbakırlı kardeşlerimizden asla vazgeçmeyiz dedik ve yolumuzdan asla dönmedik.

Diyarbakır sembolü olduğu koca bir coğrafyayı ideolojik hezeyanların mezesi haline getirmek isteyenlere meydanı bırakmadık. Avrupa’dan Amerika’dan beslenen zehirli köklerini coğrafyamızın kalbine saplamaya çalışanlara eyvallah etmedik.

Diyarbakır’ın rengi terör değildir, başarıyla tamamlanan Sur Kültür Yolu Festivali’dir.

Diyarbakır anneleri için insan hakları savunucuları nerede? “

Ayrıntılar geliyor…
Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *