«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Girişimsel kardiyoloji dünyası Medtronic’in “EvolutFirst” etkinliğinde buluştu

Girişimsel kardiyoloji dünyası Medtronic’in “EvolutFirst” etkinliğinde buluştu

Girişimsel kardiyoloji dünyası Medtronic’in “EvolutFirst” etkinliğinde buluştu

Girişimsel kardiyoloji dünyası, bu çok önemli alandaki son gelişmeleri ve teknolojileri tartışmak üzere Medtronic’in düzenlediği EvolutFirst etkinliğinde biraraya geldi. 22-23 Ekim tarihlerinde İstanbul Crown Plaza Viaport Oteli’nde düzenlenen etkinlik, günümüzde girişimsel kardiyolojinin dünyadaki en önemli isimleri arasında yer alan Dr. Guilherme F. Attizzani liderliğinde gerçekleşti. 

Girişimsel kardiyoloji alanında en önde gelen uluslararası akademik ve girişimsel bilgi paylaşımı platformlarından biri olmaya aday bu etkinlik, iki gün boyunca sektörün oyuncuları ve paydaşlarını girişimsel kardiyolojinin uzmanlarıyla buluşturdu. İnteraktif bir ortamda geçen etkinlikte, bilgi, fikir ve deneyim alışverişi yaşandı.

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Medtronic Türkiye, Batı Asya ve Levant Bölge Başkanı Ayhan Öztürk, Medtronic olarak böylesine önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük gurur ve mutluluk duyduklarından bahsetti. Öztürk, sözlerine şöyle devam etti: 

“Medtronic olarak 90.000’den fazla çalışanımızla, 150’den fazla ülkede hekimlere, hastanelere ve hastalara hizmet veriyoruz. Sağlıkta teknoloji üretiyoruz ve kendimizi bir teknoloji firması olarak konumlandırıyoruz. Ürettiğimiz teknolojilerle milyonlarca insanın ağrısını gidermek, sağlığını geri kazandırmak ve ömrünü uzatmak için çalışıyoruz. Her saniye dünyada 2 kişi Medtronic ürünleriyle tedavi oluyor.  Ayrıca teknolojilerimiz ve satış klinik destek profesyonellerimiz ile vakalara destek vererek hekimlere de önemli hizmetler sağlıyoruz. Ana amaçlarımız arasında hekimlerin eğitimi var. Düzenlediğimiz bu özel etkinliği de hekimlerin bir araya gelerek bilgi paylaşımı açısından çok değerli buluyorum. Medtronic olarak bu etkinliğe ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz.”

Bu önemli etkinliğe liderlik eden Dr. Guilherme F. Attizzani ise, konuşmasında TAVI hakkında genel bilgiler verirken, bu yöntemin fark yaratan yönlerine dikkat çekti. Attizzani, şunları söyledi: 

“TAVI prosedürü, açık kalp cerrahisinden daha az invazivdir. Tüm prosedür tipik olarak yaklaşık 1-2 saat sürer. Hafif bir sakinleştirici mi yoksa genel anestezi mi kullanmanız gerektiğine kalp ekibiniz karar verecektir. Şiddetli aort darlığı olan hastaların yönetiminde değişen bir paradigma olan transkateter aort kapak implantasyonu (TAVI), aort kapağını değiştirmek için minimal invaziv, kateter bazlı bir prosedürdür. TAVI açık kalp ameliyatı gerektirmez. Bunun yerine, TAVI ile kalbe bir arter yoluyla erişilir. TAVI, cerrahi aort kapak implantasyonu (SAVI) ile ilişkili artan risklere sahip olabilecek ciddi semptomatik aort darlığı olan bazı hastalar için mükemmel bir seçenek olabilir. Müdahale olmadan, bu hasta popülasyonunun hayatta kalma oranı iki yılda yaklaşık %50’dir.”

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *