«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Şanlıurfa’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Şanlıurfa’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Şanlıurfa'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Çelenk sunma törenine Vali Salih Ayhan, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Er, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, mülki ve askeri erkan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Ayhan törendeki konuşmasında, “Ecdadımızın ‘Ya istiklal ya ölüm’ anlayışını düstur edinerek canlarından vazgeçmek pahasına gerçekleştirdiği Milli Mücadele’nin sonunda, Cumhuriyet ile taçlandırılan yepyeni bir süreç başlamıştır. Bu yıl da Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü, tüm milletçe gurur ve minnet duyguları ile hemhal olarak kutluyoruz.” dedi.

“29 Ekim’e erişmenin yüce gururunu yaşıyoruz” diyen Vali Ayhan, sözlerine şöyle devame etti:

“Cumhuriyet; dün şanlı ecdadımıza emanetti, bugün bizlere emanet, yarın da yetişmekte olan yeni nesillerimize emanet olacak. İnsanlar, zaman ve mekan her şey değişir. Ancak baki kalacak olan yegane şey, kalplerdeki dinmek bilmeyen cumhuriyet aşkıdır. ‘Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.’ dedi Ulu Önder ve Cumhuriyet’i bizlere emanet etti. Bizler de her daim kendimizi, fikrimizi, ilmimizi yenileyerek bu emanete en güzel şekilde sahip çıkacağız.”

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *