«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Türk Takımları PUBG MOBILE Global Championship Ligi için Malezya’ya Gidiyor

Türk Takımları PUBG MOBILE Global Championship Ligi için Malezya’ya Gidiyor

Türk Takımları PUBG MOBILE Global Championship Ligi için Malezya’ya Gidiyor

Türk Takımları PUBG MOBILE Global Championship Ligi için Malezya’ya Gidiyor

PUBG MOBILE, 10 Kasım’da başlayacak olan 2022 PUBG MOBILE Global Championship (PMGC) Ligi için grup kura çekimlerinin tamamlandı. Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenecek PMGC Ligi, takımların 2022 için yepyeni ve heyecan verici bir formatla Grup, Hayatta Kalma ve Son Şans olarak üç farklı aşamada mücadelesine ev sahipliği yapacak.

Üç Türk takımının da yer aldığı PMGC Ligi grup kura çekiminde katılım hakkı kazanan 48 takım Kırmızı, Yeşil ve Sarı olarak gruplara ayrıldı. PMPL Türkiye’nin iki sezonu boyunca oynanan tüm maçlarından en çok puanı toplayan takımlardan Beşiktaş Esports Sarı grupta, S2G Esports ise Kırmızı grupta yer aldı. PMPL Avrupa şampiyonası’nda büyük başarı yakalayarak ikinci olan Fire Flux ise kura sonucu Yeşil gruba düştü.

Ayrıca Kırmızı grupta 2022 PMPL SEA Şampiyonası Sonbahar galibi The Infinity ve 2022 PMPL Amerika Şampiyonası Sonbahar galibi Influence Chemin yer alırken Sarı Grupta ise 2022 PMWI ikincisi TEAM FALCONS, FaZe Clan ve D’Xavier gibi takımlar bulunuyor.

Tüm gözlerin çevrileceği ve en sıkı rekabetin yaşanmasının beklendiği Yeşil grupta ise 2022 PUBG MOBILE World Invitational’ı arka arkaya kazanan Vampire Esports ve iki kez PUBG MOBILE Global Championship’i kazanan Nova Esports ile geçtiğimiz yıl PMPL Avrupa Şampiyonasını kazanan, bu yıl ise ikinci olan Fire Flux Esports yer alıyor.

PMGC Ligi için grupların tam listesi şu şekilde;

Kırmızı Grup: S2G Esports, Buriram United Esport, The Infinity, Bigetron Red Aliens, 4Rivals, BOX GAMING, Influence Chemin, Team Queso, R8 ESPORTS, Nigma Galaxy, TITAN GAMING, DRS Gaming, Agonxi8 Esports, S2G Esports, MADBULLS, emTek StormX, LGD-GAMING

Sarı Grup: TEM Entertainment, FaZe Clan, GENESIS DOGMA GIDS, GEEK FAM, D’Xavier, Vivo Keyd, Furious Gaming, TEAM FALCONS, Geekay Esports, IHC Esports, T2K Esports, Beşiktaş Esports, GAME-LORD, DSGaming, QUALIFICATION #1, REJECT

Yeşil Grup: Bacon Time, VAMPIRE ESPORTS, EVOS REBORN, Yoodo Alliance, iNCO Gaming, Alpha 7 Esports, PITTSBURGH KNIGHTS, POWR ESPORTS, ONE MILLION, GODLIKE STALWART, Skylightz Gaming, FIRE FLUX ESPORTS, HVVP, DWG KIA, NV, DONUTS USG

10-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Grup Aşamalarında her grupta 16 takım yer alacak ve ilk 3 takım doğrudan PMGC Büyük Finallerine yükselecek. Grup aşamasındaki son 5 takım ise doğrudan elenecek. Her gruptan kalan takımlar daha sonra 30 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Hayatta Kalma Aşama’sına geçecek ve burada Son Şans aşamasındaki 16 slot için mücadele edecekler. Son Şans aşaması ise 3 ve 4 Aralık’ta düzenlenecek ve en iyi 4 takımın PMGC Büyük Finallerine gideceği son mücadelelere sahne olacak.

PMGC Büyük Finalleri ise 6-8 Ocak 2023 tarihleri arasında Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenecek ve PMGC Liginden en iyi 13 takıma Alter Ego Limax, Team SMG ve onaylanacak bir takım daha dahil olmak üzere 3 küresel davetli katılacak. Takımlar daha sonra 2022 PUBG MOBILE Global Championship’te PUBG MOBILE Esports’un en prestijli şampiyonu unvanını almak için final mücadelesinde karşı karşıya gelecekler.

PMGC Önemli Tarihler

PMGC Ligi Grup Aşaması (10 – 27 Kasım)

PMGC Ligi Hayatta Kalma Aşaması (30 Kasım – 2 Aralık)

PMGC Ligi Son Şans (3 – 4 Aralık)

PMGC Büyük Finalleri (6 – 8 Ocak)

Sony Xperia, 2022 PMGC’nin Resmi akıllı telefon ortağı oldu.

Türk Takımları PUBG MOBILE Global Championship Ligi için Malezya’ya Gidiyor yazısı ilk önce HaberTR üzerinde ortaya çıktı.

Bir Cevap Yaz

Haber Oku Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *